Bir kumaş üreticisi, toptancısı olarak iş elbisesi kumaşı, kurumsal kıyafetler kumaşı, koruyucu kıyafetler kumaşı ve sürdürülebilir kumaşlardan oluşan çeşitli pazarlara hizmet verebilmek, sektörlerin her birinin ayrı özellikleri ve ihtiyaçlarını bilmeyi ve onlara en uygun çözüm uygulamalarını sunmayı gerektirmektedir.

İş Elbiseleri Kumaşları:

Günümüzde farklı çalışma şartlarına sahip meslek dalları kendi sektörlerine uygun iş elbiselerine gerek duymaktadır. Günümüze kadar her geçen gün sürekli değişen ihtiyaçları ve sektörel bazlı özellikleri sektör, isg uzmanları, işyerleri, son kullanıcılar ve giysi konfeksiyon imalathaneleriyle sürekli iletişim halinde olarak güncellemekteyiz.

Üretmiş olduğumuz kumaşların konusunda optimum performansa sahip koruma, konfor, dayanıklılık ve katma değer sunan çözümler üretebilmek için sürekli araştırma ve geliştirmeye yatırım yapıyoruz.

Temel malzeme olarak kullanılan kumaşların seçimi tahmin ettiğinizden çok daha anlamlı ve önemli bir seçimdir.

Yiyecek ve içecek üretimi, otomotiv endüstrisi, tesis yönetimi, temizlik, bakım ve güvenlik hizmetleri, nakliye, dağıtım ve teslimat, imalathaneler, belediye ve kamu hizmetleri, servis ve perakende sektöründe çalışanların giyindiği iş elbiseleri kumaşları üretimimiz dahilinde bulunan kumaşların kullanım alanları arasında bulunmaktadır.

 Kurumsal Kıyafet Kumaşları:

İşletmelerin faaliyet gösterdikleri alanlarda başarılı olabilmeleri için kurumsal kimlik oldukça önem taşır. Kurumsal kıyafet kurumsal kimlikte gereken basamaklardan birisidir. Çalışanlarınızın gururla giydiği ve kurumsal kimliğinize uyan bir giysiyi yaratmak oldukça zorlu bir süreçtir. Bu süreçte faaliyet göstermekte olduğunuz alanı ve gereksinimleri bilmek kumaş seçimi konusunda size yardımcı olabilmemize olanak sağlayacaktır.

Çalışma ortamınız için göz önünde bulundurmaya değer çeşitli kriterler vardır.

Keyifli bir çalışma performansı sağlayabilmek için kumaş seçimini yaparken kumaşın nefes alabilirliği, ağırlığı ve çalışma mukavemetlerini bilmek konfor açısından önemlidir.

Giysinin hedeflenen kullanım şartlarını ve ömrünü bilmek dayanıklılık anlamında kumaş seçimini yapmak adına oldukça önemli bir parametredir.

Kurumsal iş kıyafetlerinin sağlık hizmetleri, ilaç ve kimya sektörü, laboratuvar, temiz oda, hizmet ve havacılık sektörü gibi kullanım alanları bulunmaktadır.

Kişisel Koruyucu Kıyafet Kumaşları:

Kişisel Koruyucu kıyafet Kumaşları çok yönlü kullanıcı konforu, görünümü ve dayanıklılığını birleştiren kumaşlardır.

Kullanıldığı alana göre yangına, ısıya, statik elektriğe, kıvılcıma, metal eriyik şıçramasına, elektrik arkına, yağ ve asit çözeltilerine karşı dayanım sağladığı gibi kötü hava ve zayıf görünüm gibi zorlu ortamlarda yüksek görünüm ve dayanım gerektiren tehlikelere karşı koruma sağlayan geniş yelpazadeki bir kullanım aralığı sahip kumaşlardır.

Kullanım alanlarına petrol, gaz, kimyasal ve petrokimya, inşaat ve madencilik, taş ocağı sektörlerinde çalışanlarının giyindiği koruyucu kıyafetlerin kumaşları ve doğası gereği denim kumaşlar girmektedir.

Kullanılacak kumaşlar riskli alanlarda çalışanların risklerini minimuma indirgemeye yardımcı olacaktır.

İş yerlerinde yaşanan mağduriyetleri ortadan kaldırmak, meydana gelebilecek kazaları en az hasarla atlatmak ve tehlikelere karşı korunmak için kişisel koruyucu kıyafet kumaşları büyük önem taşımaktadır.

Sürdürülebilir (Geri Dönüşümlü) Kumaşlar:

Değer zincirindeki her bir birey, kurum veya kuruluşun doğaya karşı sorumlulukları bulunmaktadır. Nihai ürüne kadar olan süreçte geri dönüştürülmüş hammaddeden meydana getirilen kumaşları kullanmak isteyerek bizim gibi kumaş üreticilerini teşvik edebilirsiniz.